Мобільні телефони в зоні АТО. Як підтримувати зв'язок із сім'єю і не дати шансу російській розвідці

Вже не для кого не секрет, що мало не половина артилерійських обстрілів наших військ відбувалася з наведення на мобільні телефони українських солдат. Як обійти засоби технічної розвідки, де і як можна користуватися мобільним телефоном в зоні АТО, як вибрати оператора і поповнювати рахунок.
Пропонуємо вам інструкцію для окремих солдатів і для підрозділів, після неї йде пояснення.

Солдат, якщо хочеш вижити, то:

Залиш свій номер (сім карту) дома
Використовуй тільки картки Лайф (Life) або Піпл Нет (PeopleNet)
Бажано придбати картки якнайближче до зони АТО, краще прямо на Донбасі.
Непогано буде взяти новий телефон, якщо є така можливість
Бери найпростіший телефон, без всіх наворотів. В окопі у тебе не буде часу лазити по інтернету. Чорно-білий екран, мінімум функцій, зате батарея буде тримати дуже довго. В окопах і бліндажах розеток немає.
Якщо є можливість - купи зарядку від сонячної батареї. Вона не тільки допоможе тобі бути на зв'язку, але і зробить тебе самим потрібною людиною в підрозділі.
Зверни увагу на інші види польових зарядних пристроїв. У продажу є перехідники, що дозволяють заряджати телефон від пальчикових батарейок.
Дзвони додому якомога рідше. Обмеж коло спілкування - можна говорити з дружиною / дівчиною / матір'ю, а друзі хай дізнаються інформацію від них.
В розмовах не використовуй жодних географічних назв або інших прикмет, за якими можна зрозуміти твоє місце розташування або плани командування.
Імена, прізвища, будь-які інші особисті дані не використовуються в розмовах. Син, мати, кохана, друг - ось, як треба називати співрозмовника. Однак, займенники підходять краще.
Подумай, чи варто телефонувати взагалі.
Якщо вже дзвониш, то подумай, чи варто розповідати купу дрібних деталей - що ти їв, як спав, яка погода.
Якщо збираєшся дзвонити, відійди від розташування частини. Хоча б на 400-500 метрів.
Сам не йди, візьми з собою друга з автоматом, який буде тебе прикривати.
Коли говориш по телефону, ти можеш не помітити ворога або мінне поле.
Пам'ятай - в Афганістані та в Чечні більшість солдат загинули саме через неуважність
Командир повинен знати, куди і з ким ти пішов
Завжди тримай телефон вимкненим. Від цього залежить не тільки твоє життя - Град накриває все твоє підрозділ
Обмотування телефону фольгою та інші подібні фокуси нічим не допоможуть. Телефон або ловить сигнал з вишки, або ні. Якби фольга допомагала, то і ти б не зміг користуватися телефоном
Вимкнений телефон - це вийнята батарея. Справа тут не в якихось міфах. Телефон зі вставленої батареєю може випадково включиться, і ти сам про це не дізнаєшся. А ворог отримає цінну інформацію
НІКОЛИ не включай телефон на марші. НІКОЛИ
Найкраще місце для дзвінків - населений пункт. Чим більше місто - тим краще. Пріоритет - звільнені міста, що знаходяться далеко від лінії фронту.
Друг їде в таке місто? Дай йому свій телефон, нехай подзвонить твоїм рідним.
Ні в якому разі не бери коди поповнень (в будь-якому вигляді) від місцевого населення. Дівчина, яка принесла тобі «поповняшки» із сусіднього села, може працювати на ворога. Зараз ФСБшники і Грушник доводиться перелопачувати величезний обсяг даних, щоб обчислити мобільники наших бійців серед інших. Не полегшує їх роботу.
Дивись за своїми товаришами - твій друг дзвонить дівчині з блокпоста, а через годину-другу його накривають Градом або атакують.
«У нас все добре» - ось повний текст розмови з матір'ю, братом, батьком, дружиною, дівчиною, другом
Подумай, чи варто повідомляти додому про неприємності. Наприклад, ти скажеш матері, що ви сидите без їжі і зв'язок пропаде на кілька днів. Неважливо, буде у вас їжа чи ні, мати може злягти з серцевим нападом за цей час. Будь чоловіком, чи не скаржся на життя без особливої ​​потреби
Пам'ятай - всі твої розмови може перехопити ворог, незалежно від того, яким оператором і який карткою ти користуєшся.

Кожен солдат повинен вивчити три номера родичів як військову присягу.

Всі родичі солдата обмінюються контактними даними. Кожна з матерів має номери телефонів всіх інших. Кожен день, як в армії, серед родичів призначається один черговий і два помічника. Черговий отримує основний номер телефону, на який можуть подзвонити солдати.

Серед солдат теж встановлюється чергу - 1 числа дзвонить Антипенко (чергує його мати), 2 числа дзвонить Бойчук (чергує його мати), 3 - Васильченко (чергує його мати). Прізвища вигадані, використовуються для прикладу.

Графік не порушується, щоб не було плутанини. Припустимо, 1 і 2 числа не було можливості вийти на зв'язок, тоді 3 числа дзвонити буде Васильченко, а Антипенко і Бойчук будуть чекати початку наступного місяця.

Але це не означає, що матері решти бійців залишатимуться в невіданні. Солдати знають, що сьогодні дзвонить Бойчук, вони передають йому інформацію для своїх матерів, але тільки найважливішу, щоб не затягувати розмови. Прізвища та інші особисті дані не використовуються, тільки номери!

Це дозволить уникнути плутанини. Ваша мати може забути, що прихворів Бойчук, а нагородили - Антипенко або переплутати їх.

Приблизний розмова буде виглядати так: «Мама, здрастуй, у нас все нормально. 17 прихворів трохи, а 11 навпаки, видужав. 15 обіцяли відпустити у відпустку ».

Після розмови чергова матір дзвонить всім згаданим, але вже з іншого номера і повідомляє передану інформацію. У черговій завжди повинен бути під рукою блокнот і кілька ручок, щоб все записати і нічого не наплутати.

Список з прізвищами є у всіх. Дружина Васильченко знає, що 1 числа вона може зателефонувати дружині Антипенко, чергової, і дізнатися у неї всі останні новини з фронту.

Ці правила здаються вам складними або дивними? Ви не бачите причини, щоб так ускладнювати собі життя і мінімізувати спілкування з рідними? Краще перестрахуватися.

БМ-21 Град накриває площу 145 000м2 всього за 20 секунд. Немає часу добігти до окопу. Все, що залишиться від потрапив під обстріл, поміститься в маленьку коробку.

Подумайте, що для вас є більш важливим - отримувати свіжі «зведення з фронтів» або щоб ваш рідний повернувся додому живим.

Мобільні оператори

Половина ринку телекомунікаційних послуг в Україні належить компанії Київстар. А половина компанії Київстар (близько 47%) належить Альфа-Груп, російської компанії. Не будемо вдаватися в корпоративні подробиці, але Київстар контролюється з Москви.

Компанія МТС, другий за кількістю аббонентов оператор в Україні, компанія МТС, повністю належить російських господарям. Мобільні ТелеСистеми, от як правильно розшифровується абревіатура «МТС».

Деякі люди прямо заявляють, що Київстар і МТС не є конкурентами. Що їх фактично контролюють один і ті ж господарі. Не будемо наполягати на цьому твердженні, може, це і не правда. В хитросплетінні офшорних схем часом буває важко розібратися.

Зауважимо, що ні один, ні інший оператор (вірніше їхні російські власники) ніяк не утискає з боку РФ. Ідуть з Криму? Так це вони від санкцій біжать. До Криму не ввійшла ще жодна велика компанія - ні Газпром, ні провідні банки, ні рітейлери.

І ще один факт. 25 червня 2014 в компанії Київстар помінявся президент. Ми нічого такого сказати не хочемо, хай юристи компанії розслабляться. Але згадайте, коли почалися артилерійські обстріли наших військ з боку РФ.

Яку інформацію про абонентів збирають і зберігають мобільні оператори

Якщо ви відвідаєте сайт свого мобільного оператора і пройдете на ньому процес реєстрації, то зможете отримувати безліч статистичних даних про свій трафіку. Оператор надасть вам повну деталізацію дзвінків, текстових повідомлень, виходів в інтернет - практично все.

Єдине, що ви там не побачите, так це прив'язку до місцевості. Але ж оператор завжди в курсі, де ви знаходитесь. Ніхто не робить з цього великої секрет - ви самі можете побачити назву міста на мобільному телефоні.

Вся інформація за рік вашої мобільної активності, якщо її заархівувати, за обсягом дорівнюватиме лише однієї пісні, яку ви слухаєте на телефоні.

Є і ще така підозра (юристи операторів знову можуть розслабитися), що всі коди поповнень, в маркетингових цілях, теж мають географічну прив'язку. Якщо знати, де, як і наскільки клієнт поповнює свій рахунок, то можна виробити правильну рекламну компанію або внести зміни в тарифікацію.

Як ФСБ отримує інформацію від мобільних операторів

Офіцери спецслужб Росії та Білорусії похваляються тим, що мають прямий доступ до інформації від ВСІХ мобільних операторів. Може брешуть? Адже в Україні, навіть співробітникам СБУ, необхідно отримати дозвіл суду, щоб оператор просто дав їм деталізацію дзвінків.

Тобто, ФСБшники може просто вийти в інтернет зі свого ноутбука, ввести пароль і все побачити. Отримати БУДЬ дані, навіть не виходячи зі свого кабінету / палатки.

Наприклад, він може вибрати певну вишку, скажімо, десь у Донецькій чи Луганській області та отримати список всіх абонентів, які знаходилися поряд з нею в будь-який період часу.

Потім, отримавши цей список, він може відібрати з цих номерів ті, які раніше постійно знаходились в Дніпропетровській області чи в Києві, чи у Львові. Усього кілька клацань мишки, не виходячи з кабінету, і місце розташування наших військ розкрито.

Не потрібна ніяка тріангуляція, не потрібно застосовувати ніякі складні розрахунки або спеціальне обладнання для пеленгації телефонів. Всю інформацію надасть мобільний оператор.

Ні, ми не звинувачуємо ЖОДНОГО оператора в зливі інформації ворожої розвідці. Робіть свої висновки самі. Дивіться новини.
Навіть якщо оператор не допомагає ворожої розвідці

За допомогою нескладного устаткування, яке є у РФ в дуже великій кількості, можна пеленгувати і прослуховувати будь-який стільниковий телефон. Причому, це обладнання може «чути і бачити» телефон значно краще, ніж вишка (базова станція) мобільного оператора.

Ваш телефон не бачить мережу, а ворог прекрасно бачить ваш телефон.

Але якщо оператор не допомагає розвідці ворога, потрібно затратити значно більше сил і коштів. Армія РФ теж не всесильна, хороших фахівців і якісного сучасного обладнання у неї не завжди вистачає.

Соціальні мережі: