Михайло Кирилов шукає власних шляхів розв’язання «бурштинових баталій»

19 липня голова Рівненської обласної ради Михайло Кирилов побував з робочим візитом у смт. Клесів Сарненського району. Поїздку зумовила складна ситуація із видобутком бурштину-сирцю. Старателі вимагають вивести промисел у законне русло, аби мати власну справу і, при цьому, не сплачувати гроші «кришувальникам». Це б кардинально покращило фінансово-економічну ситуацію регіону, адже величина грошових потоків, навіть за найскромнішими підрахунками, більша за прибутки найбільших підприємств області і держави (за словами одного з активістів, зараз на території сусіднього Дубровицького району працює приблизно 300 мотопомп, кожна з них щоденно сплачує «за добро» місцевим ділкам 700$. Цих коштів вистачило б на місячну виплату майже двом тисячам пенсіонерів…).
Михайло Михайлович розповів громаді Клесова, що від часу минулих домовленостей із депутатами Верховної Ради, які повинні були винести питання на розгляд сесії, нічого суттєвого зроблено не було: жоден з проектів Закону (які рекламували обранці від області) так і не дійшов до профільного міністерства і парламентських слухань, а значить – потрібно повністю брати ініціативу у власні руки, тим більше, що питання легалізації бурштину на такий рівень підняли саме місцеві активісти, об’єднані громадською організацією "Полісся" очолюваною Олександром Васільєвим та громадським формуванням Поліська Січ на чолі із Романом Захарчуком. Тож, голова облради презентував старателям власний проект документу, який би регламентував видобуток сонячного каменю. За його словами, текст потрібно обговорювати саме тут, адже, зрештою, справа повинна піти на користь держави і, передовсім, місцевій громаді, а не чиновникам. Після ознайомлення із змістом, учасники зібрання перейшли до активного обговорення і висловили ряд власних пропозицій, які юридичний відділ обласної ради узагальнить і трансформує у спільний проект. Його Михайло Кирилов зобов’язався особисто передати у відповідні інстанції і наполягати на негайному розгляді. У свою чергу, клесівчани висловили готовність вимагати від нардепів рішення під стінами Верховної Ради, адже ситуація у державі не дозволяє зволікати – потрібно шукати шляхів поповнення бюджету власними силами, а не чекати допомоги ззовні за яку розплачуватимуться наші діти.
Також під час зустрічі, місцеві активісти висловлювали ряд інших зауважень. Одне з них стосується правоохоронних органів, які не винесли урок Революції гідності і продовжують підпільно керувати бурштино-добуванням (великих розмірів це сягнуло на території Дубровицького і Володимирецького районів). Наступна проблема у цій галузі – тіньова робота ДП «Укрбурштин», яке має величезні потужності, а показує дуже малі прибутки (напевне, приховуючи їх для особистого збагачення керівництва підприємства).
З усіма проблемами, визначеними у смт.Клесів очільник депутатського корпусу обласної ради пообіцяв працювати ще більш активніше, спільно з ГО "Полісся" та ГФ "Поліська Січ", яка впливатиме на процес із метою відстоювання інтересів саме тих людей, котрі живуть на покладах дорогоцінного сирцю.

Приєднуйтесь до "Поліської Січі" та ГО "Громада Сарненщини".
Телефон гарячої лінії: (066)1193155, (068)0247778, (093)8331446.

Соціальні мережі: