Пояснення стосовно часткової мобілізації

Звуть служити Батьківщині зазвичай поштою, однак надворі ХХI століття, а закон був написаний в 1993 році. З тих пір світ дуже змінився, з’явилися нові засоби зв’язку.
Зараз будуть продзвонювати за телефонами, але багато приходять до військкомату самі, без всяких повісток і дзвінків.

У військкоматах кажуть, що дзвонять в основному офіцерам запасу і тим, хто буде забезпечувати збір — складати списки, шукати контакти призовників і т.д.

В іншому все як зазвичай під час призову: повістка (дзвінок) — явка — інструктаж — розподіл в частину.

У період, який в законі України «про мобілізацію» називається «особливим» або «військовим», всі державні підприємства повинні працювати на потреби оборони країни, мобілізація торкнеться не лише громадян, а й заводи, фабрики, органи влади. Всі вони будуть переведені на обслуговування армії. Приміром, фабрики з пошиття одягу почнуть шити форму, автозаводи будуть перепрофільовані для випуску військової техніки.

Можуть залучити для виконання військових замовлень і приватні підприємства. Тоді держава даватиме військові замовлення, при цьому оплачуючи їх. До слова, перед Першою світовою війною саме на цьому грунтувалося небувале економічне зростання, тоді всі підприємства постійно мали замовлення і отримували за це гроші, а робочі постійно мали роботу.

До речі, на сигаретних фабриках в разі війни (потрібно лише незначне переобладнання) можна випускати патрони. Діаметр стандартної сигарети і патрона для автомата один — 7,62 мм.

З оголошенням мобілізації можуть забрати авто чи будинок

Згідно законам, громадяни зобов’язані надавати свої автомобілі та іншій транспорт в тому випадку, якщо військові вважають, що він допоможе оборонятися державі. Крім того, можуть зайняти будинок, якщо він потрібний буде для оборони.

Також громадян можуть залучити до вуличних робіт необхідних у воєнний час, наприклад, якщо треба копати траншеї або зводити оборонні споруди. У Києві це робити вміють, досить подивитися на барикади в центрі.

Кого візьмуть в армію при загальній мобілізації

Останнім часом заявляли, що у разі проведення мобілізації — вона буде вибірковою та добровільною. Та й браку у добровольцях зараз немає, військкомати навіть скаржаться, що людей приходить багато і немає фахівців, щоб усіх записати. Влада заявляла, що брати будуть чоловіків до 27 років, хто старше цього віку, але молодше 45 років — у штаб, хто старше 45, але молодше 60 — призначать на роботу з документами і паперами.

Кого не беруть до армії при оголошенні загальної мобілізації

Підприємства можуть «забронювати» особливо важливих співробітників призовного віку, щоб вони працювали в тилу на потреби оборони, якщо в цьому є необхідність. Не підуть також і ті, хто працюють в органах влади. Можуть звільнити від служби батька, у якого п’ятеро неповнолітніх дітей. Також звільняють і за станом здоров’я, Це встановлюється на комісії.

Правда, навіть отримавши відмітку «не придатний» потрібно кожні півроку приходити заново на огляд. Наприклад, якщо потенційний солдат без ноги, то йому кожні півроку потрібно буде приходити до військкомату і доводити, що нога не відросла.

Жіноче питання при мобілізації

Жінок набирати на передову не будуть. Але ті представниці прекрасної статі, які мають близькі до військових спеціалізації (телефоністки, оператори ПК), теж можуть потрапити на службу в армії, на роботу при штабі. Також можуть взяти жінку, яка прийде проситися добровільно, тут потрібно тільки пройти комісію, багатьох беруть в медсестри.

До речі, є деталь: скрізь в українському законодавстві мобілізація згадується тільки як необхідність для захисту країни. Ніде не сказано, що можуть екстрено набирати людей в армію для відправки в інші країни на війну.

Коли в бій

У воєнний час відразу в бій щойно мобілізованих ніхто не пошле, це і зрозуміло, толку від «салаги», який тримає перший раз автомат в руках не багато. Для цього мобілізація передбачає підготовку, наскільки довгу — це залежить від обставин і чітких визначень немає.

Кошти на придбання бронежилетів, шоломів, тепловізорів, елементів екіпіровки, ліків для армії та прикордонників можете переказувати на картковий рахунок ПриватБанк 5211 5374 0747 4399 (Захарчук Роман Миколайович)

Платіжні реквізити SWIFT в доларах
BENIFICIARY: ZAKHARCHUK ROMAN
IBAN: UA423052990005168757265958233
ACCOUNT : 5168757265958233
BANK OF BENEFICIARY: PRIVATBANK, SWIFT CODE: PBANUA2X
INTERMEDIARY BANK: JP MORGAN CHASE BANK SWIFT CODE: CHASUS33
CORRESPONDENT ACCOUNT: 0011000080

Платіжні реквізити SWIFT в ЕВРО
BENIFICIARY: ZAKHARCHUK ROMAN
IBAN: UA203052990005168757265958241
ACCOUNT : 5168757265958241
BANK OF BENEFICIARY: PRIVATBANK, SWIFT CODE: PBANUA2X
INTERMEDIARY BANK: Commerzbank AG Frankfurt am Main Germany SWIFT CODE: COBADEFF
CORRESPONDENT ACCOUNT: acc № 400 8867004 01

Приєднуйтесь до "Поліської Січі" та ГО "Громада Сарненщини".
Телефон гарячої лінії: (066)1193155, (068)0247778, (093)8331446.
З повагою, сотник Поліської Січі, Роман Захарчук

Рівність

Соціальні мережі: